Mam już klientów. Po co mi strona WWW?

Strona WWW w przypadku jednej firmy może być głównym źródłem pozyskiwania klientów, a w przypadku innej – zupełnie pod tym względem niepotrzebna. Mimo to warto mieć stronę z innego powodu.

Dawniej, w czasach szybkiego rozwoju internetu, ale jeszcze przed erą Facebooka, sieć była zasypywana nie tylko stronami firmowymi, ale też stronami o tematyce hobbystycznej i blogami na różne tematy. Obecnie panuje moda na serwisy społecznościowe, wśród których liderem jest Facebook. Są nawet przedsiębiorcy, którzy postawili wszystko na jedną kartę i ograniczyli obecność swoich firm w internecie wyłącznie do serwisów społecznościowych. Czy słusznie?

W wielu przypadkach rezygnacja z firmowej strony WWW wynika z błędnego przekonania, że poza Facebookiem nie ma internetu. A on jest i ma się znakomicie – na czele z wyszukiwarką Google, w której każdego dnia miliony internautów poszukują stron różnych firm. Jeżeli jednak firma zdobywa wystarczającą liczbę klientów za pomocą serwisów społecznościowych lub poza internetem, np. z poleceń, to faktycznie może nie potrzebować strony do zdobywania kolejnych.

Gdy masz już „komplet klientów”

Mimo to każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że firmowa strona WWW może pełnić inne role niż zdobywanie klientów, np. rolę wizerunkową. Który adres e-mail wygląda bardziej profesjonalnie – w domenie bezpłatnej poczty (np. Onetu, WP, Gmaila), czy w domenie własnej, prowadzącej do strony firmowej?

Mam już komplet klientów i szczerze mówiąc nie potrzebuję kolejnych. Nawet nie miałbym czasu, by ich obsłużyć – napisał nam pan Jacek, księgowy obsługujący spółki w swojej okolicy. Następnie dodał, że nie wyobraża sobie nie posiadać strony firmowej. Pan Jacek zdecydował się na prostą wizytówkę z podstawowymi informacjami, aby wzmacniać swoją wiarygodność w oczach dotychczasowych klientów.

Jeśli firma radzi sobie doskonale bez strony WWW, ale wydatek na wykonanie strony nie stanowi problemu, warto go ponieść chociażby z powodów wizerunkowych.

Udostępnij ten wpis:

Menu