Strona dla kosmetyczki

Strona dla kosmetyczki (lub innej ekspertki z branży beauty) to strona, której głównym celem jest zdobywanie klientek. Co powinna zawierać?

Strony dla kosmetyczek (i innych ekspertek z branży beauty) są zamawiane u nas dość często. Nic dziwnego, bowiem w tej branży panuje duża konkurencja.

Nie wystarczy zostać kosmetyczką, aby klientki zaczęły rezerwować sesje. Trzeba jeszcze je przekonać, pokazując swoje portfolio. Strona internetowa jest odpowiednim narzędziem, by to zrobić.

Co powinna zawierać strona dla kosmetyczki?

Strony kosmetyczek zawierają najczęściej:

informacje o kosmetyczce (biogram),
listę usług kosmetycznych, zazwyczaj wraz z cennikiem,
portfolio (galerię prac),
podstronę kontaktową (a na niej: numer telefonu, adres e-mail, formularz kontaktowy).

Portfolio jest elementem szczególnie ważnym, bowiem klientki lubią oglądać przykładowe prace, aby poznać umiejętności kosmetyczki. Również ważnym elementem jest cennik, ponieważ klientki lubią wiedzieć, ile zapłacą za wybraną usługę.

Strona dla kosmetyczki – jak powinna wyglądać?

Wygląd strony jest zawsze kwestią gustu. Niektórzy nasi klienci preferują duże zdjęcia, efektowne animacje i mnogość elementów, zaś inni wręcz przeciwnie – czyli chłodny, klasyczny, elegancki minimalizm.

Kolorystyka i typografia strony powinna być spójna z innymi nośnikami informacji stosowanymi w działalności, np. logo, wizytówkami, albumami.

Jak pozycjonować stronę kosmetyczną?

Jeśli zależy Ci na dobrym pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce Google (czyli dobrych pozycjach strony w wynikach wyszukiwania na wybrane frazy kluczowe), powinieneś zadbać o dużą ilość unikatowych i przydatnych treści. Rozbudowane opisy poszczególnych usług kosmetycznych nie zawsze będą wystarczające – warto rozważyć prowadzenie bloga kosmetycznego.

Oprócz tego, w pozycjonowaniu ważne jest odpowiednie wykonanie strony, czyli spełnianie dziesiątek standardów – ale to już zadanie dla nas.

Potrzebujesz strony WWW? Sprawdź naszą ofertę.

Udostępnij artykuł:

Wycena strony

Skorzystaj z szybkiej, automatycznej wyceny online. Cenę zobaczysz natychmiast.

Menu